Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"error_development_002” Hatanın Çözümü
#1
Konu Alıntıdır!!

Samsung serisi tv’lerde tv’nin IP kutucuklarına IP numaralarını yazıp senkronize et dedikten sonra “ERROR_DEVELOPMENT_002” mesajı verirse alttakileri sırasıyla uygulayın. ( yazdığınız 3 haneli IP numarası kutucuğun içine sığmadığı için sanki 2 haneli yazmışınız gibi görünebilir. Siz yinede 3 haneli olarak giriş yapın)

1-Yüklemeyi laptop ya da masaüstü bilgisayardan yapıyorsanız, bilgisayardaki güvenlik duvarını iptal edin.
-Güvenlik duvarlı bir antivirüs yazılımı kullanıyorsanız, güvenlik duvarını geçici olarak iptal edin.

2- MiniWebserver ve Sammy Widget programlari 80 no’lu portu kullanır. Tv’deki uygulamalarda Skype widgeti de 80 no’lu portu kullanır. Dolayısıyla portlar çakışır. Çözüm olarak Skype widgetini silin. Daha sonra Skype widgeti otomatik olarak kendiliğinden kurulur..

3- MiniWebserver ile yükleme yaparken Port kısmında 80 yazılı olduğunu mutlaka görün. 81 yazıyorsa bilin ki Skype widgeti 80 no’lu portu kullanıyordur. 81’i silip 80 yaparak deneyin, olmazsa bir sonraki adıma geçin.

4- Başlat - Çalıştır - services.msc ( Hizmetler) yazıp enterleyin. Gelen listeden, "world wide web yayımlama hizmeti"ne sağ tıkla durdurun. Bu şekilde 80 nolu port boşa çıkıyor. Yüklemeyi sorunsuz yapıyorsunuz. Bilgisayarınızı kapatıp açtığınızda hizmet otomatik olarak başlar. Yükleme yapmadan önce hizmeti tekrar durdurmanız gerekir.

5-Tv’nizin internet bağlantısını mümkünse önce ethernet kablosuyla (modem ile tv arasındaki bağlantı) bağlayarak sonrada kablosuz bağlantıyla yukarıdaki 6 maddeyi deneyin. Kabloyla sonuç alırsanız, daha sonra kabloyu tv’den çıkarır, kablosuz bağlantınızı aktif hale getirirsiniz.
Ara
CevaplaHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi